Ukrajinská vlajka

Vážení hosté,
V našem penzionu jsme ubytovali uprchlíky z Ukrajiny, kteří u nás budou bydlet tak dlouho, jak budou potřebovat. V současné době tudíž nepřijímáme žádné rezervace.

Děkujeme za pochopení

Možnosti rekreace

Penzion U modřínu, Šumava, Nové Hutě, penzion. Odkaz vede na větší kopii obrázku.

Nové Hutě patří mezi známá turistická střediska na Šumavě. Nabízejí výborné podmínky pro letní i zimní sporty a rekreaci. V zimě je vysoká nadmořská výška zárukou slušných sněhových podmínek (srovnatelných, nebo lepších, než na blízkém Churáňově).

V zimě můžete pro méně náročné sjezdové lyžování využít lyžařských vleků na východním svahu Přilby. K dispozici jsou čtyři vleky (z toho 2 dětské), z nichž nejdelší je Tatrapoma (délka 1040 m, převýšení 135 m). Ostatní vleky jsou kratší, ale umístěny jsou na prudším svahu. Pro vyznavače běhu na lyžích nabízejí Nové Hutě upravované běžecké tratě navazující na tratě v oblasti Kvildy, Borové Lady, Horské Kvildy, atd.

Na jaře, v létě, i na podzim můžete vychutnávat krásy šumavské krajiny jako pěší turisté, nebo cyklisté. Hustá síť cyklostezek na Šumavě nabízí ideální podmínky. V létě za teplého počasí najdete v blízkém okolí Nových Hutí i místa na koupání. Za tímto účelem můžete i autem popojet k Lipenské přehradě, za chladnějšího počasí do nového akvaparku v Sušici. V druhé polovině léta je pak velkým lákadlem sběr hub a borůvek.Kontakt

Telefon: +420 388434020 , +420 607529598 (mobil)
Adresa: Penzion U modřínu, Nové Hutě 18, 385 01 Vimperk

Nemáme volno ? Zkuste sousedící penziony: Penzion České chalupy, nebo pronájem Chaty Rehek.